Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Odczyt danych z tachografu cyfrowego - analogowego

Najstarszą metodą jest odczyt danych wypadkowych zarejestrowanych przez tachograf analogowy a nowszą przez tachograf cyfrowy będący na wyposażeniu samochodów ciężarowych, dostawczych, autobusów itp.. W przypadku analizy zderzenia samochodu ciężarowego z osobowym nie skorzystanie z danych zarejestrowanych powoduje możliwość znacznego błędu obliczeń i to nawet przy użyciu najnowszego oprogramowania powodem są znaczne różnicę sztywności oraz mechanizmy towarzyszące takiemu zderzeniu.
Poniżej obraz przykładowej tarczy tachografu nazywanej również wykresówką.

3

Poniżej obraz zapisu widoczny pod mikroskopem- przerwanie ciągłości zapisu to moment zderzenia z przeszkodą.
3

Poniżej odczyt danych w kroku czasowym 1/4 sec z tachografu cyfrowego i naniesienie danych na szkic miejsca wypadku. Dane w kroku czasowym co 1 sec są praktycznie nie przydatne do ustalenia przebiegu wypadku.


3 3

Natomiast nie dokonanie takiego odczytu to możliwość przepro-wadzanie analizy jako pierwszego zderzenia w miejscu gdzie było to drugie czy też trzecie zderzenie się pojazdów. A więc w miejscu nie mającym nic wspólnego z ustaleniem faktycznej przyczyny wypadku ponieważ samochód osobowy czy też ciężarowy w tak analizowanym miejscu może znajdować się już na innym pasie ruchu.

Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?